Krótka codzienna praktyka ofiarowania ciała

Krótka codzienna praktyka ofiarowania ciała

Krótka codzienna praktyka ofiarowania ciała

Krótka codzienna praktyka ofiarowania ciała

Some book subtitle comes here
རྒྱུན་ཁྱེར་གྱི་ལུས་སྦྱིན་བསྡུས་པ།
Ósmy Karmapa Mikjo Dordże
Przekład: Zespół tłumaczy Bencien Arya Tara
Wydanie drukowane: Namse Bangdzo Bookstore

Praktyki cie (czyli „odcinania”) oparte są na naukach o pustości. Są one praktycznym zastosowaniem poglądu przedstawionego z sutrach Pradżniaparamity, wykorzystującym specjalne metody wadżrajany. Kluczową rolę w ich upowszechnianiu odegrała tybetańska jogini Macik Labdryn (1055-1149), która połączyła przekazy różnych linii „odcinania” w ujednoliconą praktykę, obecnie znananą jako „cie” i jedną z najpopularniejszych w buddyzmie tybetańskim.

Ten krótki tekst, zatytułowany: „Krótka codzienna praktyka ofiarowania ciała” jest najbardziej upowszechnioną wersją cie w tradycji karma kagju. Niesposób dzisiaj określić jej pełnego autorstwa, ale wiele zawartych w niej modlitw wyszło spod pióra dawnych wielkich dzierżycieli linii – jak Trzeci Karmapa Rangdziung Dordże – i zawiera ich błogosławieństwo.

Liturgie do praktyk cie są często dostosowywane do stylu danego nauczyciela lub klasztoru. W rezultacie w dzisiejszych klasztorach kagju istnieje kilka różniących się nieco edycji tego właśnie tekstu. Wersja zawarta w tej publikacji została opracowana zgodnie z instrukcjami Dorloba Kjabdzie Tengi Rinpoczego.  

W innych językach
A Concise Daily Practice of Offering One’s Body
W tej samej kategorii
Rytuał Zielonej Tary
Deszcz błogosławieństw
pudża czenrezika
longczienpa bardo
Niekończący się deszcz błogosławieństw
Krótka codzienna praktyka ofiarowania ciała
Guru Joga Czterech Pór Dnia
Zbiór komentarzy do Guru Jogi Czterech Pór Dnia
Mandziuśri – Lew Mowy
sadhana Bialej Tary