Krótka modlitwa z Wadżradharą

Krótka modlitwa z Wadżradharą

Krótka modlitwa z Wadżradharą

Krótka modlitwa z Wadżradharą

Nauki o linii i pielęgnowaniu własnej natury
Siedemnasty Karmapa Ogjen Trinle Dordże
Przekład: Beata Stępień
Wydanie drukowane: Namse Bangdzo Bookstore

Z Przedmowy Gjalłanga Karmapy:

Dordże Czang Thungma jest jedną z najbardziej znanych modlitw kagju. Jej recytacja tradycyjnie rozpoczyna sesje nauk dharmy i przez wielu jest włączana do codziennej praktyki medytacyjnej. Ale właśnie fakt, że niemal każdy z nas zna ją na pamięć, niesie ze sobą pewne ryzyko. Łatwo bowiem popaść w manierę bezmyślnego powtarzania słów, nie zastanawiając się już nad ich znaczeniem. Gruntowniejsze przestudiowanie tego tekstu powinno sprawić, że uzyskamy lepsze zrozumienie i w pełni docenimy jego głębię.

Pod wieloma względami jest to nadzwyczajna modlitwa. Zawiera wszystkie najważniejsze etapy praktyki mahamudry: zniechęcenie samsarą, wyrzeczenie, oddanie dla guru, nierozproszoną medytację. W gruncie rzeczy stanowi zbiór kluczowych duchowych pouczeń.

Gjalłang Karmapa udzielił tych nauk podczas 29 Wielkiego Kagju Mynlam w Bodhgai w Indiach, w dniach od 26 do 28 lutego 2012 roku. W owym pomyślnym wydarzeniu brało udział około osiem tysięcy uczestników, głównie członków sanghi z himalajskich klasztorów, ale też osób przybyłych z różnych krajów świata. Jesteśmy wdzięczni Ringu Tulku Rinpoczemu za tłumaczenie słów Jego Świątobliwości podczas tych wykładów. Jednak, aby je wydać w formie książkowej, poprosiliśmy Lamę Erica Trinle Thaje, by dokonał ponownego przekładu na język angielski i wychwycił subtelniejsze szczegóły przekazu, które nierzadko giną podczas tłumaczeń na żywo.

W innych językach
The Short Vajradhara Prayer
La Courte Prière à Vajradhara
La preghiera breve di Vajradhara
Z tej samej kategorii
Wolność przez medytację
Czas na współczucie
Szczęśliwe życie
Muzyka na niebie
Krótka modlitwa z Wadżradharą
Wolność przez medytację
Czas na współczucie
Szczęśliwe życie
Muzyka na niebie